Yoga Kamplarınız ve İnzivalarınız için 5 Muhteşem Mekan!

Günümüzde pek çoğumuz şehir hayatının stresinden ve yoğunluğundan biraz uzaklaşmaya, yavaşlamaya ve doğayla iç içe vakit geçirerek ruhumuzu ve bedenimizi dinlendirmeye ihtiyaç duyuyoruz. Neyse ki bu ihtiyacımızı karşılamaya yönelik son dönemde sıkça karşımıza çıkan yoga kampları, meditasyon inzivaları ve farkındalık çalışmaları bize bu imkanları yaratıyorlar.

Kendimize ayırdığınız bu özel zamanlar, hem kamp düzenleyenler hem de katılımcılar için ne kadar geliştirici de olsa, tercih ettiğimiz mekanın atmosferinin de içe dönüş yolculuğumuzu destekleyecek niteliklere sahip olması oldukça önem kazanıyor. Türkiye’de bu konularda hizmet veren bir çok kurum ve organizasyon bulunuyor. Hal böyle olunca da bu tercihi neye göre yapmamız, nelere dikkat etmemiz gerektiği gibi detaylar da tabii ki bir soru işareti olarak konunun başındaki yerini alıyor.

YogaKioo Dergi ekibi olarak hem grup etkinliklerinizde hem de bireysel seyahatlerinizde gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz birbirinden özel 5 mekanı sizler için listeliyoruz. Siz de şehrin gürültüsünü bir süre geride bırakıp doğanın sessizliği ve huzuruyla buluşmak istiyorsanız veya bir eğitmenseniz ve öğrencilerinizle etkinliklerinizi gerçekleştirebileceğiniz huzurlu rotalar arıyorsanız bu liste tam size göre.


Grand Aygün Hotel / Çıralı

Çıralı’nın merkezinde bulunan ve 10.500 m2’lik alan üzerine kurulu Grand Aygün Hotel, gelenlere portakal ve avokado ağaçlarının arasında, Olimpos’un büyüleyici manzarasına karşı yemyeşil, huzur dolu bir atmosfer sunuyor.

Devamını oku…


Çeşmeköy / Çeşme

Çeşmeköy Butik Otel Çeşme merkeze 2 km uzaklıkta bir tepenin üzerine kurulu, muhteşem deniz manzarasına sahip, doğanın içinde oldukça etkileyici bir otel. Çeşme’ye çok yakın olmasına rağmen konaklayanlara sessiz ve sakin bir ortam sunuyor.

Devamını oku…


Papirüs Hotel / Adrasan

Papirüs Hotel, Adrasan koyunda, Nisan ve Kasım ayları arasında faaliyet gösteren, 21 senelik geçmişiyle keyifli bir aile işletmesi. Yemeklerinden odalarına, denizinden doğasına, her şeyin insanı cezbettiği hotel sahile yaklaşık 6 dakikalık yürüme mesafesinde. 

Devamını oku…


Hayıtbükü Ahşap Evleri / Datça

Hayıtbükü Ahşap Evleri, Datça merkeze yaklaşık 20 km, Palamutbükün’ne 7 km, Ovabükü’ne ise 800 m uzaklıkta. 2010 sezonunda hizmete açılan işletme tamamen ahşap evlerden oluşuyor ve tüm evler konforlu bir şekilde dizayn edilmiş.

Devamını oku…


Huzur Valley / Göcek

Çam ormanlarıyla çevrili dağların arasına yuva kurmuş ve doğanın bütün güzelliklerini doyasıya yaşayabileceğiniz Huzur Valley, meditasyon inzivalarınız, yoga kamplarınız ve tüm içe dönüş çalışmalarınız için size doğal meditatif bir alan sunuyor. 

Devamını oku…